Enerji Yönetimi Politikası

ISG Airport Hotel olarak , otel işletmemizde enerji nezdinde elektrik ve doğalgaz kullanılır. Elektrik enerjisinde tasarruf sağlamak amacıyla tesiste tüm alanlarda tasarruflu ampuller kullanılmakta olup, ana restoran ve genel alanlarda ki gizli ışıklarda Led Aydınlatma yapılmaktadır. Personel alanları, genel wc’ler, depolar vb. yerlerde harekete veya ışığa duyarlı aydınlatma sistemleri kullanılmaktadır.
Tesiste merkezi ısıtma-soğutma sistemi mevcut olup, tesiste ısıtma ve soğutma sistemi otomatik olarak kontrol edilmektedir. Odalara girişte kartlı sistem kullanılmaktadır. Saunada zaman kontrol sistemi mevcuttur. Ölçüm cihazlarının ve soğuk hava depolarının kalibrasyonu düzenli aralıklarla yapılmaktadır.
Tesis bünyesinde EMO’ya kayıtlı bir Elektrik Mühendisinden dış hizmet alınmakta olup Enerji Verimliliği Kanununa uyulmaktadır. Tüketimi yapılan her türlü enerji kayıtları Teknik Servis Departmanı tarafından tutulmaktadır. Kullanılan enerji türlerinin neden olabileceği kazalar ve acil durumlar için alınmış önlemler ve oluşacak acil durumlarda neler yapılacağı Acil Durum Planında belirtilmiştir.